Wzory ekologicznych zachowań

Navigation Menu

4. Rowerowy świat

4. Rowerowy świat

Posted | 0 comments

Coraz więcej ścieżek rowerowych pojawia się na ulicach miast i w ich okolicach. Przyczyną tego faktu jest bardzo duża liczba rowerzystów, którzy zdecydowali się zastąpić rowerem inne środki transportu, takie jak samochody, czy motocykle.

https://4biz2.biz/pl/advertisement/list/towary/motocykle-i-skutery-?sector=1820

Dzięki temu modnemu zjawisku do atmosfery przedostaje się mniej szkodliwego CO2, który od lat zanieczyszcza nasze środowisko. Jazda na rowerze przyczynia się też do poprawy kondycji i zdrowia, dzięki czemu korzystanie z tego środka transportu możemy określić mianem łączenia przyjemnego z pożytecznym.

Niezależnie od tego, czy preferujemy jazdę rowerami miejskimi, górskimi, czy szosowymi dobrze jest wybrać rower do codziennego poruszania się po mieście. Plusem tego rozwiązania jest też brak konieczności stania w olbrzymich korkach, które stanowią duży problem komunikacyjny, zwłaszcza w największych miastach.

Najlepszym modelem zdrowego trybu życia byłoby więc poruszanie się rowerem zawsze, kiedy tylko jest to możliwe. Być może niedługo do Polski dotrze moda na jeżdżenie rowerem do pracy nawet przez biznesmenów. Za granicą bowiem widok elegancko ubranego w garnitur mężczyzny, czy kobiety z kaskiem na głowie, jadących na rowerze jest już powszechny i daje doskonały przykład dbania o środowisko naturalne Ziemi.

Czytaj dalej

3. Dlaczego warto sortować śmieci?

3. Dlaczego warto sortować śmieci?

Posted | 0 comments

Często ostatnio mówi się na temat segregacji odpadów. Główną przyczyną takiego dialogu są nowe regulacje prawne, dotyczące segregowania śmieci przez gospodarstwa domowe. Nowa ustawa nakazuje rodzinom segregowanie odpadów oraz zmienia opłaty za ich wywóz. Wywołało to bardzo duże oburzenie wśród społeczeństwa, ponieważ opłaty te są zwykle ponad stokrotnie wyższe niż do tej pory.

Pomijając jednak te kwestie, warto mimo wszystko zastanowić się nad segregowaniem śmieci. W ten sposób możemy pomóc zadbać przecież o naszą planetę.

Odpady możemy podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich są odpady komunalne. W ten sposób nazywane są nasze codzienne śmieci, które wytwarzamy w gospodarstwach domowych. To właśnie one wywożone są przez śmieciarzy kilka razy w miesiącu. Drugą grupą są odpady niebezpieczne, które są wytworem najczęściej fabryk lub dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Pozbywanie się tego typu odpadów wymaga przestrzegania specjalnie stworzonych w tym celu środków bezpieczeństwa i nie jest dozwolone robienie tego na własną rękę. Niebezpieczne odpady, takie jak resztki chemiczne mogą bardzo szkodzić środowisku naturalnemu, dlatego też ich nielegalne wyrzucanie jest wysoko karane. Ostatnią znaną grupą odpadów są odpady przemysłowe, np. https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/dmuchawy-plastikowe- .

Jako obywatele powinniśmy pamiętać przede wszystkim o segregacji śmiecie. Jest to również dobry sposób na oszczędzanie. Posegregowane butelki możemy sprzedać, tak samo możemy zrobić z metalowymi puszkami, czy z papierem, natomiast resztki jedzenia doskonale nadają się do wykorzystania na kompost. Dzięki temu wszystko co wytwarzamy pozostaje w zgodzie z naturą.

Czytaj dalej

Jem zdrowo, więc zdrowo żyję!

Jem zdrowo, więc zdrowo żyję!

Posted | 0 comments

www.100greatestnysports.com

Żywność ekologiczna w Polsce zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Niestety, jest ona droższa od zwykłej żywności, co odstrasza wielu konsumentów. Warto jednak zastanowić się czy to cena czy jakość produktów ma większe znaczenie zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę aspekty zdrowotne.

Warto zacząć od tego, czym różni się żywność ekologiczna od zwykłej, kupowanej w supermarketach. Podstawową równicą jest sposób jej uprawy. Rolnictwo ekologiczne

Czytaj dalej

Ekologicznie, znaczy zdrowo!

Ekologicznie, znaczy zdrowo!

Posted | 0 comments

Ekologia kojarzy nam się głównie z kupowaniem owoców i warzyw z ekologicznych upraw oraz segregowaniem śmieci. To jednak o wiele więcej niż tylko wymienione wyżej zachowania. Od dłuższego już czasu mówi się, że ekologiczny tryb życia zapewnia ludziom większe zdrowie i dłuższe życie. Jak to się dzieje?

Otóż ekologiczny tryb życia to nie tylko jedzenie odpowiednych produktów, to również zwiększona aktywność fizyczna i przykładanie wagi do tego, w jaki sposób traktujemy

Czytaj dalej