Wzory ekologicznych zachowań

Navigation Menu

1. Wspólnie sprzątajmy Świat!

1. Wspólnie sprzątajmy Świat!

Posted | 0 comments

www.cantuspolonicus.pl

Akcje polegające na propagowaniu ekologicznego i zdrowego, a także zgodnego z naturą stylu życia, stały się w Polsce bardzo popularne. Istnieje wiele organizacji pozarządowych, które zajmują się promocją i edukacją w tej dziedzinie życia. Cykliczne akcje ekologów są znane w całym kraju.

Za przykład tego typu akcji może służyć Sprzątanie Świata organizowane co roku przez Fundację Nasza Ziemia. W akcję tą włączają się różne organizacje pozarządowe, osoby prywatne i przede wszystkim, placówki oświatowe w całym kraju. Dzień Ziemi obchodzony jest w trzecim tygodniu września, więc praktycznie na początku roku szkolnego. Biorą w nim udział prawie wszystkie szkoły, a nawet przedszkola w kraju. Dzień ten jest wolny od zajęć lekcyjnych, a poświęcony całkowicie na sprzątanie okolic szkoły i pobliskich parków lub lasów. W tym roku będziemy obchodzić okrągłą dwudziestą rocznicę tego dnia.

Coraz więcej akcji naśladujących tego typu wydarzenia możemy spotkać w szkołach, czy na ulicach. Nawet prywatne firmy decydują się w ramach promocji własnej promować ekologiczne zachowania – sprzątanie firm warszawa. Mimo, że często traktuje się to jako reklamę i tak przynosi ona wiele korzyści naszemu środowisku naturalnemu.

 

Czytaj dalej

Po pierwsze: Oszczędzaj!

Po pierwsze: Oszczędzaj!

Posted | 0 comments

Czy wiesz, że według oceny specjalistów poziom wody zdatnej do picia w ciągu najbliższych dwudziestu lat obniży się o ponad 30 procent? Już teraz wiele populacji na Ziemi nie ma dostępu do wystarczającej ilości wody, co jest niezwykle niebezpieczne dla ich życia. Dlatego też bardzo ważne jest, by oszczędzać wodę, kiedy tylko możemy.

Żyjąc w kraju, w którym na brak wody nie możemy narzekać, być może trudno jest wyobrazić sobie życie bez niej. Jednak brak dostępu

Czytaj dalej

Moda na bycie „eko”

Moda na bycie „eko”

Posted | 0 comments

W ostatnim czasie bardzo wiele uwagi poświęca się na propagowanie ekologicznego stylu życia. Powstaje wiele programów rządowych, współfinansowanych między innymi ze środków Unii Europejskiej, których celem jest nauczanie społeczeństwa w tym temacie. Również media coraz częściej zajmują się tą kwestią. W związku z tym bycie „eko” stało się nieodłączną, a także modną częścią naszej codziennej rzeczywistości. Czym więc powinien objawiać się ekologiczny styl życia?

Czytaj dalej