Ekologia kojarzy nam się głównie z kupowaniem owoców i warzyw z ekologicznych upraw oraz segregowaniem śmieci. To jednak o wiele więcej niż tylko wymienione wyżej zachowania. Od dłuższego już czasu mówi się, że ekologiczny tryb życia zapewnia ludziom większe zdrowie i dłuższe życie. Jak to się dzieje?

Otóż ekologiczny tryb życia to nie tylko jedzenie odpowiednych produktów, to również zwiększona aktywność fizyczna i przykładanie wagi do tego, w jaki sposób traktujemy naszą Matkę Ziemię. Doskonałym przykładem ekologicznego stylu życia jest porzucenie pomysłu o wykorzystywaniu samochodu, jako codziennego środka transportu. Warto zamienić cztery kółka na dwa. Jazda rowerem jest zdecydowanie bardziej „eko” i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, polepszając kondycję, a także pracę mięśni, stawów, serca oraz krążenie krwi.

W związku z tym, że jazda na rowerze stała się codziennym środkiem transportu dla wielu osób, również w dużych miastach, władze poświęcają coraz więcej środków na tworzenie nowych dróg rowerowych, wypożyczalni rowerów czy miejsc, w których można bezpiecznie rower pozostawić.

Jazda rowerem przyczynia się także do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Przynosi ona również wiele profitów samemu rowerzyście, pomijając już wspomniane wcześniej aspekty zdrowotne. Otóż jeżdżąc rowerem nie jesteśmy narażeni na stanie w olbrzymich korkach oraz płacenie horrendalnych sum za benzynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close