Ekologicznie, czyli jak?

Wiele ostatnio słyszymy na temat tego, że powinniśmy zachowywać się ekologicznie, dbać o dobro naszej przyrody i szanować środowisko naturalne, wspierając je swoim zachowaniem. Często jednak zastanawiamy się, w jaki sposób zmienić swoje życie, by żyć bardziej ekologicznie. Poniżej przedstawionych zostało kilka podstawowych porad na temat tego, jak zmienić swoje zachowania, by żyć w zgodzie z naturą.

Ekologiczny tryb życia zacząć powinniśmy od naszych nawyków domowych. Zacznijmy segregować domowe odpady, w taki sposób, by nie mieszać papieru ze szkłem i plastikiem. W tym celu możemy zaopatrzyć się w sklepie w trzy mniejsze pojemniki na śmieci, zamiast jednego dużego. To znacznie ułatwi nam segregację.

Kolejnym krokiem jest nie używanie plastikowych toreb na zakupy. W większości sklepów możemy zaopatrzyć się już w papierowe lub materiałowe torby zakupowe wielokrotnego użytku. Są one znacznie bardziej praktyczne, nie zajmują dużo miejsca i starczają na dłużej, dzięki czemu nie zanieczyszczamy środowiska, wyrzucając plastikowe siatki do kosza.

Skoro mowa o zakupach, które najczęściej robimy w najbliższym sklepie lub centrum handlowym, warto też pomyśleć w jaki sposób najlepiej tam dotrzeć. Zwykle z przyzwyczajenia lub dla zwiększenia komfortu wybieramy się po zakupy samochodem. O wiele lepszym środkiem komunikacji byłby na przykład rower. Dzięki wyciecze rowerowej poprawimy swoją kondycję i zdrowie, a także nie narazimy naszego powietrza na zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close