Bardzo wiele w ostatnich latach mówi się na temat dbania o środowisko, recyklingu oraz wykorzystywania naturalnych produktów i materiałów w zastępstwie dla tworzyw sztucznych. Widoczne jest to nawet w sklepach, w których robimy codzienne zakupy.

Najprostszym przykładem tego zjawiska jest pojawienie się w obiegu konsumenckim papierowych toreb zamiast plastikowych reklamówek. Takie torby nazwane są ekologicznymi, ponieważ nie stanowią dla środowiska naturalnego praktycznie żadnego zagrożenia. Wykonane są z biodegradowalnego papieru, pochodzącego zwykle z recyclingu, co pozwala na nienarażanie naszej przyrody na dodatkowe zagrożenia.

Minusem toreb papierowych jest jednak ich niska wytrzymałość i brak wygody podczas przenoszenia zakupów. Z tego powodu, pomimo wprowadzonych w wielu sklepach opłat za torby plastikowe, wiele osób i tak decyduje się na ich zakup. Te utarte przez lata przyzwyczajenia niestety trudno jest zmienić. Na szczęście technologia pozwala już tworzyć siatki z biodegradowalnego plastiku, które znikają już po kilkunastu miesiącach.

Jeśli jednak mimo wszystko nie mamy zaufania do ekologicznych toreb podczas zakupów, poleca się kupowania lub szycie własnych toreb materiałowych. Są one ekologiczne, ponieważ służyć nam mogą wielokrotnie, a czasem nawet przez kilka lat. Te proste płócienne torby kupić możemy w wielu sklepach sieciowych, nawet tych oferujących modną odzież codzienną.

Bycie „eko” stało się więc modą, do której, miejmy nadzieję, uda się przekonać jak najwięcej ludzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close