4. Rowerowy świat

http://www.bikeovo.pl/sport-i-wypoczynek-11/foteliki-rowerowe-c.html

Coraz więcej ścieżek rowerowych pojawia się na ulicach miast i w ich okolicach. Przyczyną tego faktu jest bardzo duża liczba rowerzystów, którzy zdecydowali się zastąpić rowerem inne środki transportu, takie jak samochody, czy motocykle.

https://4biz2.biz/pl/advertisement/list/towary/motocykle-i-skutery-?sector=1820

Dzięki temu modnemu zjawisku do atmosfery przedostaje się mniej szkodliwego CO2, który od lat zanieczyszcza nasze środowisko. Jazda na rowerze przyczynia się też do poprawy kondycji i zdrowia, dzięki czemu korzystanie z tego środka transportu możemy określić mianem łączenia przyjemnego z pożytecznym.

Niezależnie od tego, czy preferujemy jazdę rowerami miejskimi, górskimi, czy szosowymi dobrze jest wybrać rower do codziennego poruszania się po mieście. Plusem tego rozwiązania jest też brak konieczności stania w olbrzymich korkach, które stanowią duży problem komunikacyjny, zwłaszcza w największych miastach.

Najlepszym modelem zdrowego trybu życia byłoby więc poruszanie się rowerem zawsze, kiedy tylko jest to możliwe. Być może niedługo do Polski dotrze moda na jeżdżenie rowerem do pracy nawet przez biznesmenów. Za granicą bowiem widok elegancko ubranego w garnitur mężczyzny, czy kobiety z kaskiem na głowie, jadących na rowerze jest już powszechny i daje doskonały przykład dbania o środowisko naturalne Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close