3. Dlaczego warto sortować śmieci?

usługi księgowe toruń http://numeratis.eu/ Biuro Rachunkowe Numeratis Sp. z o.o Toruń

Często ostatnio mówi się na temat segregacji odpadów. Główną przyczyną takiego dialogu są nowe regulacje prawne, dotyczące segregowania śmieci przez gospodarstwa domowe. Nowa ustawa nakazuje rodzinom segregowanie odpadów oraz zmienia opłaty za ich wywóz. Wywołało to bardzo duże oburzenie wśród społeczeństwa, ponieważ opłaty te są zwykle ponad stokrotnie wyższe niż do tej pory.

Pomijając jednak te kwestie, warto mimo wszystko zastanowić się nad segregowaniem śmieci. W ten sposób możemy pomóc zadbać przecież o naszą planetę.

Odpady możemy podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich są odpady komunalne. W ten sposób nazywane są nasze codzienne śmieci, które wytwarzamy w gospodarstwach domowych. To właśnie one wywożone są przez śmieciarzy kilka razy w miesiącu. Drugą grupą są odpady niebezpieczne, które są wytworem najczęściej fabryk lub dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Pozbywanie się tego typu odpadów wymaga przestrzegania specjalnie stworzonych w tym celu środków bezpieczeństwa i nie jest dozwolone robienie tego na własną rękę. Niebezpieczne odpady, takie jak resztki chemiczne mogą bardzo szkodzić środowisku naturalnemu, dlatego też ich nielegalne wyrzucanie jest wysoko karane. Ostatnią znaną grupą odpadów są odpady przemysłowe, np. https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/dmuchawy-plastikowe- .

Jako obywatele powinniśmy pamiętać przede wszystkim o segregacji śmiecie. Jest to również dobry sposób na oszczędzanie. Posegregowane butelki możemy sprzedać, tak samo możemy zrobić z metalowymi puszkami, czy z papierem, natomiast resztki jedzenia doskonale nadają się do wykorzystania na kompost. Dzięki temu wszystko co wytwarzamy pozostaje w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close