2. Kiedy gasną światła

Znana na całym świecie fundacja WWF po raz kolejny już promuje akcję pod hasłem Godzina dla Ziemi promującą oszczędzanie energii. Głównym celem tego wydarzenia jest nakłonienie jak największej ilości ludzi na całym świecie do zgaszenia świateł i nie korzystania z energii elektrycznej przez jedną godzinę, w konkretnie ustalonym dniu. Akcja ta może wydawać się dość dziwna i niepotrzebna, jednak jeśli spojrzymy na związane z nią liczby okaże się, że ma ona bardzo duże znaczenie.

Na co dzień raczej nie zwracamy uwagi na to, jak nasze zachowania i przyzwyczajenia związane z wykorzystywaniem surowców i zasobów energii wpływają na nasze otoczenie naturalne. Tymczasem już teraz mówi się, że za kilkanaście lat światu zabraknie surowców naturalnych do wytwarzania między innymi energii. Miało na to wpływ nadmierne uprzemysłowienie miast i rozwój technologiczny.

Teraz powinniśmy wspólnie zadbać o to, by akcje tego typu odbywały się na całym świecie jak najczęściej, promując wspieranie środowiska naturalnego. Bez niego społeczeństwa na całym świecie nie będzie przecież w stanie normalnie funkcjonować.

Warto więc poczytać więcej na ten temat i przyłączyć się do akcji, tak jak robi to wiele osób publicznych na całym świecie i wesprzeć walkę o lepsze i zdrowsze otoczenie dla nas wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close